Zadanie domowe z sys.op

1) Po włączeniu karty bezprzewodowej komputera, w dolnym prawym rogu ekranu, na pasku zadań pojawi się ikona połączenia bezprzewodowego. Należy na nią kliknąć aby uzyskać listę dostępnych sieci bezprzewodowych - wśród nich powinna istnieć sieć "ZUT".

2) Klikamy na "Otwórz centrum sieci i udostępniania"

3) Wybieramy "Skonfiguruj nową sieć lub połączenie sieciowe"

4) Wypełniamy ustawienia sieci zgodnie z poniższym rysunkiem:

W przypadku połączenia do sieci "eduroam" nazwę sieci podajemy jako "eduroam". Po wpisaniu wszystkich parametrów klikamy "Dalej". 

5) Wybieramy "Zmień ustawienia połączenia"

6) W karcie „zabezpieczenia” wybieramy „Ustawienia”: 

·         zaznaczamy „weryfikuj certyfikat serwera”

·         w „zaufane główne urzędy certyfikacji” wybieramy „ZUT RootCA”

·         w „metodzie uwierzytelniania” wybieramy „Bezpieczne hasło (EAP-MSCHAP v2)

7) Klikamy "Konfiguruj" i odznaczamy opcję „Automatycznie użyj mojej nazwy logowania i hasła (oraz domeny, jeśli istnieje) systemu Windows. Wybór potwierdzamy "OK"

8) W zakładce "Zabezpieczenia" (punkt 6) klikamy "Ustawienia zaawansowane".
W zakładce "Ustawienia 802.1x" wybieramy opcję "Określ tryb uwierzytelniania" i wybieramy "Uwierzytelnianie użytkownika". Wybór potwierdzamy "OK"

9) Z listy dostępnych sieci z punktu 1 ponownie wybieramy sieć ZUT - klikamy prawym i wybieramy "Połącz". Po chwili pokaże się monit z prośbą o podanie dodatkowych informacji.

10) Jako ostatni punkt połączenia do sieci bezprzewodowej, podajemy swój login i hasło do konta w sieci USK. Po podaniu prawidłowego loginu i hasła komputer powinien mieć dostęp do sieci bezprzewodowej ZUT.Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2019 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl